Türkiye'nin Lider Led Markası Led Pano

Bizlere birbirinden güzel görüntüler sağlayan iç mekan ve dış mekan led ekranlar genelde Çin’den hazır ürün olarak ithal edilmektedir. Ve hazır gelen bu led ekranlar belli kabin ölçülerine sahiptir. İstediğimiz özel herhangi bir ölçüyü sağlayamayan led ekranları firmamız bünyesinde özenle hazırlamaktayız.

Led ekranlarımızın hazırlık aşamasında her detaya önem verilmekte, ürün hazır hale geldikten sonra yaklaşık 5 gün test sürecine sokulur. Test sürecini geçen led ekranlarımız ardından uygulama aşamasına geçer.

Led ekran yaparken ekranı oluşturan kabinlerin yapısından boyasına kadar , elektrik alt yapısından montajına kadar sınıfının en yüksek kaliteye sahip malzemeleri kullanılmaktadır. Gururla ifade edebiliriz ki led ekran imalat aşaması layıkı ile tamamlandığında led ekranlar yıllarca kusursuz performansta çalışabilmektedir.

Led Ekran imalat süreci her aşamada ciddi önem arz etmektedir.
Led Ekran İmalat aşamalarında yapılan işe gösterilen özen sonucun yüksek kalitede çıkmasını sağlamaktadır.

Led ekranların imalat süreci öncelikle en uygun ürünü müşteri talepleri doğrultusunda belirlemekle başlar.İlgili ürün ve ölçü belirlendikten sonra sözleşme imzalanır ve artık üretim aşamasına geçilebilir.LED ekranları oluşturan ana malzeme led modüllerdir.İmalatı yapılacak olan led ekrana ait modüllerin teknik çizimine uygun kabin ön kısım çizimi autocad aracılığı ile yapılır,ardından lazer kesim sürecine geçilir.Lazer kesim süreci tamamlanan ön saçlar için özel pano imalatı aşaması başlar.

Led ekran imalat sürecinde firmamıza özel pano imalatı yapan panocumuz müşterinin LED ekran ölçülerine uygun, ekranın bir nevi puzzle gibi birleşerek tek parça gözükmesini sağlayacak ip65 yalıtımlı olan panoları teknik çizimimiz doğrultusunda hazırlar. Bu aşama led ekran imalat aşamasının en can alıcı noktalarından biridir.Led ekran imalat panoları tam olarak hazır olduktan sonra led ekran panoları imalat atolyemize sevk edilir ve ardından modül montajı aşamasına geçilir. Led modüller belli tork seviyesinde panolara monte edildikten sonra köşe videoları da sıkılır. Belli bir torkta sıkılmasının en önemli sebeplerinden biri led ekran modüllerinin ve contalarının hem ön lazer kesim saca tam olarak temas etmesi hem de modül hizalarının terazide olmasıdır.Led ekran imalat sonucunun başarılı olmasında bu konu önem arzetmektedir.

Led ekran imalat sürecinde led ekran modül montajı tamamlandıktan sonra kabin içi modüller için kullanılacak 220 voltu 5 volta çevirecek olan adaptörlerin miktarı ve kabin başına düşecek adaptör miktarı hesap edilir. Ardından modüllerin tüketeceği akım hesabı da yapılarak kabin içi kablolama minimum 2.5mm. kesite sahip NYAF kablolar ile yapılır.Led ekran imalat hususunda kablolamanın tamamlanmasının ardından, modüllerin çalışmasını sağlayacak dataları aktaracak olan sinyal alıcı kontrol kartlarının montajına geçilir.Bu aşamadan sonra led ekran imalat sona yaklaşmış demektir.

Her bir kontrol kartının çalıştıracağı piksel miktarının hesap edilmesinden sonra ,yaklaşık her 1 metrekareye takılacak olan receiver kartlar ilgili panoların kapaklarını monte edilir.Ardından güç kaynağı montajına geçilir.Güç kaynakları taban sacı adını verdiğimiz pano kapaklarının iç yüzeyindeki özel saçlara monte edilir.Ardından 5 volt dağılımı yapılmış olan kablo diyagramı ile bağlantılı şekilde tamamlanır.Led ekran kabinlerin son olarak 220 volt besleme kablosuyla elektrik bağlantısı tamamlanır.

Led ekran imalat ında bütün kabinler bu şekilde tamamlandıktan sonra öncelikle receiver kartlar aracılığıyla hata kontrolü yapılarak test aşamasında geçilir. Test aşaması da receiver kart üzerindeki buton aracılığıyla tamamlanır.Bütün kabinler bu şekilde test edildikten sonra ise çelik konstrüksiyon imalatına başlanır.

Led ekran imalat kablolama ve kontrollerinde ürünün kalitesini belirleyen en önemli unsurlardan diyebileceğimiz unsur kablolamadır.

Led ekran imalat ölçülerine göre hazırlanacak minimum 40x60x2,5mm profil ile hazırlanacak olan LED ekran konstrüksiyonu özenle tamamlanır.Led ekran imalat konstrüksiyonunun önemi oldukça fazladır. Ve özenle hazırlanmalıdır.Led ekranın çelik konstrüksiyonunun tamamlanmasının ardından boya işlemine geçilir.Önce antipas ardından boya yapıldıktan sonra led ekran kabinlerinin çelik konstrüksiyona montajı aşamasına geçilir.

Led ekran imalat sonrasında kabinlerinin montajında dikkat edilmesi gereken en önemli detay led ekranların ön yüzeyinin aynı hizada olması ve kabin birleşim noktalarında herhangi bir boşluk yada kot farkı olmamasıdır.

Konstrüksiyon montajından sonra kontrol kartlarının arasında iletişimi sağlayacak olan data kablolama aşamasına geçilir.Cat6 kabloları aracılığıyla yapılan atlama şeklindeki bu kablolama sonrasında, led ekrana220V ana besleme sağlanır.Ve led ekran artık çalışmaya müsait vaziyete gelmiştir.

Led ekran imalat özen ister. İstenilen başarı led ekran imalat aşamalarının her birinde gösterilecek özenle sağlanabilir. Led ekran imalat yapan firmayı seçerken mutlaka referansları sorgulayınız.

İsten anlamayan led ekran imalat firmaları yukarıda belirtilen hususlara önem göstermezler ise led ekran imalat sonucu başarısız bir ekran yada ayıplı bir led ekran olarak karşımıza çıkar.

Led Pano ile ilgili her konuda bize danışabilirsiniz.

Led Pano deneyimli ve alanında uzman ekibi ile tüm sorularınızı yanıtlamaya hazır. Bizimle iletişime geçmeden led pano yaptırmayın!
Bize Ulaşın