+90 (212) 509 68 68

info@ledpano.com.tr

curved led ekran, eğri led ekran, esnek led ekran
CURVED Screen ( Eğri ) Ekranlar | Led Ekran Çeşitleri


CURVED Screen ( Eğri ) Ekranlar | Led Ekran ÇeşitleriCurved Screen yani eğimli, eğri ekranlar, montaj yapılacağı alana göre iç bükey veya dış bükey eğimli olarak üretilen ekranlardır. Özellikle bulvarlara giren araç ve yayaların tamamının ekranı çok rahatlıkla görebilmesi hedeflenerek üretilmişlerdir. Bazı binaların köşelerine, balkonlarına, veya ekran için özel olarak tasarlanmış yerlerine binanın radus planına göre özel seri ekranlar üretilmektedir. Curved ekran montaj yapılıp bittiğinde binalara mühtiş bir estetik ve güzellik kattığı görülmektedir. Görsel açıdan binaları bir şölen alanına çevirdiği görülmüştür.


Ülkemizde pek uygulanmıyor. Yatırımlılarımız gördüğünü, bildiğini uygulatmak istiyor. Yeniliklere ilk başta sıcak bakmıyor. Ancak Amerika Lasvegas’da gördükten sonra fikri değişiyor. Bu tür uygulamaların şirketlerine prestij sağlayacağını, farklılık yaratacağını hissediyor. Curver Ekranlar, gelişi güzel kullanılmamalıdır. Binanıza, uygulanacak yere göre eğim hesap edilerek üretilmelidir. Özel olmak zorundadır. Ülkemizde uygulanan hatalarla dolu bir çok bina vardır. Klasik seri modülleri yan yana dizerek curved ekran yapmaya kalkıştıklarını bunu da ellerine bulaştırdıklarını görüyoruz. Montaj hatalarıyla donu binalar var. Her ekran Curved olamaz. Curved ekranlar özel olarak üretilmelidir. Uygulama yerine göre yapılmalıdır. İşçiliği, servisi, estetik açıdan dış yüzeyde duruşu hepsi hesaplanmalıdır.Tıpkı bir binanın dış yüzeyinde kullanılan tuğlalar gibi bir sırada ve bir uyum içinde kullanılmalıdır. Bir tuğlanın dışa doğru çıkıntı yapması nasıl göş görünmez ise Curved ekranlarda da kenarlar birbirine sıfır derecece yapışmak zorunluluğu vardır. Dış yüzeyi sorunsuz yaptığınız düşünürsek, montaj aşamasında servis ihtiyacı olduğunda nereden, nasıl yapacağınızı planlamadıysanız. Siz büyük sorun bekliyor demektir. İşe başlarken, montaj öncesi bunlarında hesabı yapılmalıdır. Ayrı detaylar da işe başlarken hesap edilmeli. Elektrik ve data kabloları nereden çekilecek? Kaç metre uzaklık olacak? Kablo kalınlığı ne kadar olmalı? Data hattı nereden çekilecek? Kumanda odası nerede olacak? Tüm bunlar bir plan bir proje içerisinde ele alınmalıdır. Müşterinize sorunsuz, estetik ve teknik açıdan mükemmel bir ürün verebilmeniz için gerekli olan küçük nüanslardır.


Küçük detaylar, sorunsuz işlerin ortaya çıkmasını sağladığını unutmamak gerek. Biz firma olarak Curved ekranların gerekli olduğuna inanıyoruz. Kullanılmalıdır. Özellikle son 2 yıldır caddelerde totem olarak Uzay Seri curved ekranları uygulamaya koyduk. Estetik açıdan tüm rakiplerimize fark attığımızı düşünüyoruz. Uzay Seri bir ekranı piyasaya sürerek dünyanın en iyi kaliteli ekranını, dünyanın en sorunsuz ekranının ne olduğunu, nasıl olduğunu da göstermiş olduk. Yeni teknoloji de %50 daha az enerji tüketimi var. Fan, yok, klima yok, nem sorunu yok. Yani ekranlarda yaşanan tüm sorunların bittiği bir teknolojiyi piyasaya sürdük. Bu teknolojiyi de ilk Curved ekranlarda kullandığımız için çok mutluyuz.

Abdullah ŞEN | Led Ekran Teknolojileri | Profesyonel Led Ekran Sistemleri


© Copyright: 2019 Ledpano LTD. ŞTİ. Tüm Hakları Saklıdır.